Bizi Tanıyın…

Nokta Kalıp Mak. San. Tic. Ltd. Şti. firması , 1995 yılında otomotiv ,inşaat,ofis mobilya süngeri , cafe sandalye süngeri , medikal ve daha birçok sektöre poliüretan sünger ve vakum kalıpları imal etmek üzere İstanbul’da faaliyetine başlamıştır.Nokta Kalıp, 2003 yılından itibaren de ürettiği poliüretan kalıplarıyla ve yeni tasarımlarıyla , poliüretan sünger ,dökme sünger, sandalye süngeri , ofis koltuğu süngeri ve integral ürünlerin kendi bünyesinde imalatına da başlamıştır.

Nokta Kalıp , halen 4.000 m2’ lik kapalı alana sahip kendi fabrikasında ; uzman , eğitimli kadrosuyla müşteriye özel sandalye süngeri , ofis koltuğu süngeri , cafe sandalye süngeri ve iç piyasa ürünlerinin tasarımlarını , kalıplarını ve üretimlerini yapmaktadır. Nokta Kalıp, otomotiv sektörüne ; araç koltukları kalıpları , inşaat sektörüne ; dış cephe söve kalıpları , alüminyum küvet kalıpları , alüminyum duş teknesi kalıpları , alüminyum jakuzi kalıpları , alüminyum panel kalıpları , mobilya sektörüne ; sandalye kalıpları ve süngeri, koltuk kalıpları ve süngeri ,oturak , sırt kalıpları ve süngeri , metal ayak , poliüretan kolçak , medikal sektörüne ; bel yastığı kalıpları ve süngeri , oturma simidi kalıpları ve süngeri , boyun yastığı kalıpları ve süngeri vb. ürünler imal etmektedir.Nokta Kalıp, günümüz itibariyle 300 adet kalıp / yıl , 1.000.000 adet poliüretan ürün / yıl kapasiteye ve çeşitli poliüretan ve vakum ürünlerin tasarım ve kalıp imalatına ulaşmıştır.

Nokta Kalıp , kendi ithal ettiği ofis koltuk komponentlerinin ( tek kollu tilt mekanizma , çift kollu tilt mekanizma , çift kollu kuyruklu tilt mekanizma , kuyruklu senkron mekanizma , kuyruksuz senkron mekanizma , sekreter mekanizması , kuyruklu yarasa mekanizma , kuyruksuz yarasa mekanizma , 80 lik siyah amortisör , 100 lük siyah amortisör , 120 lik siyah amortisör , 140 lık siyah amortisör , 200 lük siyah amortisör ,260 lık siyah amortisör , 80 lik krom amortisör , 100 lük krom amortisör , 120 lik krom amortisör , 140 lık krom amortisör , 200 lük krom amortisör , 260 lık krom amortisör ,plastik siyah tekerlek , poliüretan siyah tekerlek , plastik krom tekerlek , poliüretan krom tekerlek , alüminyum kol , alüminyum konik yıldız ayak , alüminyum boru yıldız ayak , metal krom bar ayağı , plastik fileli koltuk , plastik ayarlı kol vb.) satışını da yapmaktadır.

Nokta Kalıp , sektöründe 20 yılı aşkın süredir kaliteden ödün vermeden imalatına devam etmekte ve her geçen gün üretim kapasitesini geliştirip arttırmaktadır. Aynı zamanda üretimlerinde kullandığı en son teknolojiye sahip makinaları , eğitimli kadrosu ve firma sahibinin 30 yıllık bilgi ve tecrübesi Nokta Kalıp’ı poliüretan sünger ve kalıpçılık sektöründe ön sıralarda tutmuştur.

Nokta Kalıp , her sektöre hitap etmek ve her müşterinin ihtiyaçlarını karşılamak amacını kendisine ilke edinmiştir. Bu yüzden Nokta kalıp ailesi olarak , siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti için çalışmaktayız.